YoUr WoRld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YoUr WoRld

Your WoRld
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Evanescence

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
YoUr FanTaSy
ШеФчеТо
ШеФчеТо
YoUr FanTaSy


Male
Брой мнения : 99
Age : 30
Местожителство : ForKs =]
Registration date : 18.02.2009

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Evanescence   Evanescence I_icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 12:41 pm

Evanescence Evanescence


Групата е основана от Ейми Лий и главния китарист — Бен Мууди. Двамата се срещнали на лагер в Арканзас, където Мууди чул как Лий свири на пиано песента „I'd Do Anything for Love“ (But I Won't Do That) на Мийт Лоуф.
Двамата открили, че имат едни и същи интереси, и че споделят любовта си към Джими Хендрикс и Бьорк. Така те започнали да пишат заедно песни (първата е била „Solitude“ (самота) написана от Ейми последвана от „Understanding“(Разбиране) от Бен Мууди, „Give Unto Me“ на Ейми Лий, и четвъртата песен на написана заедно от тях е „My Immortal“ (Моята Безсмъртност буквално). Парчетата са били многократно променяни, както и текста и музиката към него, заради тази причина имената и на двамата са включени в надписите на албумите им.
Известно време те не успяват да открият други музиканти, които да работят заедно с тях и нямат достатъчно средства, за да наемат професионални музиканти, което е и причината в началото да не правят изпълнения на живо. Групата получава покана за платено участие благодарение на влизането на две свои песни в местните музикални класации. Преди да се спрат на името Evanescence Ейми Лий и Бен Мууди минават през още няколко имена, между които „Childish Intentions“ и „Stricken“.
Първият им цялостен албум — Origin излиза през 2000 г. остава почти неизвестен. Групата издава и две EP-та, но и те не се продават особено добре. Интересен факт е че Origin и EP-тата съдържат демоверсии на някои от песните от техния албум Fallen, който за първи път прави името на групата доста популярно в музикалните среди.

Любимата ми гурпа,а и Ейми има прекрасен глас.Какво е вашето мнение за тях.Кои са любимите ви песни? Smile
Върнете се в началото Go down
http://yourworld.niceboard.biz
Fanster
ПриЯтелЧе
ПриЯтелЧе
Fanster


Male
Брой мнения : 15
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 19.02.2009

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence I_icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 3:46 pm

Това е първата хард рок група, която прослушах. Любимци са ми от всякъде. За Ейми зная че е назначена да пише музиката за Хрониките на Нарния но в последствие била уволнена, защото песните били прекалено мрачни за историята. Ейми се надсмяла и казала, че сега ще има повече материал за новия албум...
Любими песни: Call Me When You're Sober, Lies, My Immortal, Lacrymosa, Eternal, Anything For You, Good Enough, Going Under, Everybosy's Fool, Bring Me To Life - общо взето цялата им дискография... ^^
Върнете се в началото Go down
http://charmedschool.ipbfree.com
YoUr FanTaSy
ШеФчеТо
ШеФчеТо
YoUr FanTaSy


Male
Брой мнения : 99
Age : 30
Местожителство : ForKs =]
Registration date : 18.02.2009

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence I_icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 3:48 pm

Аз съм чувал,че има починала сестра и във всеки албум има по една песен за нея.Мисля,че такава е песента Hello,но не съм съвсем сигурен.
Върнете се в началото Go down
http://yourworld.niceboard.biz
Fall3n_Ang3l
ДрУгоТо ШеФче
ДрУгоТо ШеФче
Fall3n_Ang3l


Female
Брой мнения : 52
Age : 31
Registration date : 18.02.2009

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence I_icon_minitimeПет Фев 20, 2009 8:18 pm

Обожавам ги,няма тяхна песен,която да не ме е грабнала и да не ми харесва.Ейми има уникален глас,възхищавам й се и то много. Smile
Любима песни са ми:Anything for you,Bring me to life,Lithium,Call me when you're sober,My Immortal,Hello,Lies...да бе...има да си изреждам....всичките им песни са ми любими и групата е една сред любимите ми ^^
Върнете се в началото Go down
Fanster
ПриЯтелЧе
ПриЯтелЧе
Fanster


Male
Брой мнения : 15
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 19.02.2009

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence I_icon_minitimeЧет Май 28, 2009 10:01 pm

В броя на Хай Клуб от днес (28.05.09) има статия за групата, простираща се на две страници!
Върнете се в началото Go down
http://charmedschool.ipbfree.com
Sponsored content





Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Evanescence
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
YoUr WoRld :: Развлечение :: Музика-
Идете на: